O MUZEU | Muzeum Královského Hvozdu Nýrsko, a.s.

O MUZEU
Cesta: www.muzeumnyrsko.cz > O muzeu

ROČNÍ PLÁN AKCÍ

Seznamte se s tím, co chystáme v nejbližší době a přijďte mezi nás

O muzeu

Počátkem roku 1999 se skupinka lidí v Nýrsku rozhodla společně pracovat na zachycení historie. Neměli ani představu o tom, co se ještě zachránit dá, ale viděli jako důležité začít, protože se zdálo, jakoby tato oblast příliš nikoho nezajímala. Snad i proto, že to bývaly Sudety.  

Chvílemi se zdál úkol nezvládnutelný. Zvláště, když si uvědomili, že budou muset spoluobčany učit porozumět takové práci a někde získat peníze na nejnutnější provoz. A přece se to dařilo. Někdo přispěl penězi, někdo přinesl předmět, o jehož existenci i ti, kteří se o historii města zajímali již dříve, neměli ani tušení.

Sdružení, od začátku roku 2017 spolek, již pracuje více než šestnáct let a uskutečnilo téměř padesátku výstav. I členové mu stále přibývají. Je li to tím, že se jim práce muzea líbí, je to ta největší odměna. Sdružení se snaží o spolupráci i s okolními obcemi, zvláště Strážovem, Dešenicemi, Zelenou Lhotou, Hamry či Chudenínem. Spolupracuje s muzeem v Neukirchen b. Hl. Blutt, Západočeským muzeem v Plzni, okresním muzeem Dr. Karla Hostaše v Klatovech Pedagogickou fakultou v Plzni, výrazně se věnujeme historii židovského osídlení a ze všech sil se snaží získat pro své výstavy předměty a informace z historie města.

Trvale pracuje s historickovědným kroužkem dětí. Na společných schůzkách někdy prožívají i malá dobrodružství. 

Kolektiv mezi sebou rád přivítá další spolupracovníky. Přivítá také jakoukoliv  formu podpory, ať už příspěvek do sbírek či užitečnou informaci. Pro ty, kteří by chtěli pomoci finančně uvádíme č. ú.: 9799280277/0100, a děkujeme.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Nýrsko - turistické informace, tipy na výlety, ...