Muzeum Královského Hvozdu Nýrsko, a.s.

ROČNÍ PLÁN AKCÍ

Seznamte se s tím, co chystáme v nejbližší době a přijďte mezi nás

Přijměte pozvání od party nadšenců ze spolku Muzeum Královského hvozdu v Nýrsku. Pojďte se s námi projít tajemstvími malého kousku kraje, okolím Nýrska a Strážova. Toto území nebývalo v popředí zájmu, a proto v sobě skrývá víc neobjeveného, než bývá obvyklé. Jedním z fenoménů Nýrska  a okolí je bohatá úroda spisovatelů, kteří se v tomto kraji narodili a nebo se sem záměrně stěhovali aby mohli tvořit pod vlivem Genia Loci Statečku pod Ostrým. Ano, opravdu, celá řada z nich věřila, že místo, které inspirovalo Johanna Friedricha Kinda k napsání libreta k opeře Carla Marii von Webera Čalostřelec, bude mít inspiraci i pro ně. Proč jich zde za posledních 150 roků úspěšně tvořilo více než deset? Sledujte naše ročníky připomínek nýrských spisovatelů.  

Široko daleko na Šumavě nenajdete podobnou lokalitu, kterou se podařilo objevit nadšencům z Muzea Královského hvozdu v Nýrsku z. s. Podívejte se na jejich nálezy do fotogalerie!
Práce našeho muzea je zcela založena na práci dobrovolníků.
Teď v zimním období si při cestě kolem Nýrska můžeme všimnout po levé straně silnice, směrem na Železnou Rudu, ohradní zdi nýrského židovského hřbitova. Autor: K. Velkoborský
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Nýrsko - turistické informace, tipy na výlety, ...